Розацеа
Терміном розацеа в дерматології називається захворювання, для якого характерне стійке ураження судин шкіри обличчя. Цей патологічний процес хронічний, його першими ознаками є гіперемія шкірних покривів (особливо в області щік, носа, чола та підборіддя).
Розацеа супроводжується не лише згаданими естетичними недосконалостями. Перебіг цього захворювання, за відсутності його своєчасного лікування, може ускладнюватись формуванням судинних зірочок та навіть гнійними ураженнями. На пізніх стадіях відбувається потовщення та інфільтрація шкірних покривів, ці зміни вважаються незворотними.
Причини виникнення розацеа
Поширеність розацеа серед представників чоловічої та жіночої статі приблизно однакова. Однак у жінок є дещо більша схильність до даної хвороби в період клімактеричного періоду (менопаузи).
В іншому найбільш ймовірними та поширеними причинами розвитку цієї патології виступають:
- люди з тонкою та чутливою шкірою обличчя;
- гормональні порушення, що впливають стан судин;
- схильність до дерматитів (наприклад, алергічного дерматиту);
- вплив низьких температур на шкіру;
- патології ендокринної системи;
- хвороби шлунково-кишкового тракту;
- порушення з боку імунної системи
Симптоми розацеа
Клінічна картина розацеа досить виразна, оскільки при наявності знань щодо симптомів хвороби, ви маєте змогу своєчасно звернутися за допомогою до лікаря, що унеможливить вірогідність появи серйозних наслідків для здоров’я.
Найбільш характерними клінічними ознаками цього патологічного процесу є:
- почервоніння шкіри обличчя внаслідок різких перепадів температур;
- на шкірі помітні судинні сітки (особливо після дії холоду чи спеки);
- поява судинних зірочок, висипань та бугорків на шкірі;
- ущільнення шкірних покривів на обличчі, бугристість, припухлість;
- на пізній стадії можуть формуватися папули, схильні до нагноєння.
Лікування розацеа
На ранніх стадіях прогресування розацеа досить легко піддається лікуванню, що дозволяє запобігати прогресуванню хвороби. При зверненні до клініки «Логус» наші лікарі проведуть всебічне обстеження, встановлять причину розвитку хвороби та розроблять оптимальну тактику лікування.
В межах терапії данного захворювання застосовуються препарати загального та місцевого типу дії, а також лазеротерапія. На пізніх стадіях може бути потрібне хірургічне втручання, наприклад, для лікування гнійних утворень. Тому, якщо ви помітили перші симптоми, слід звернутися до лікаря якомога раніше, а наші фахівці зроблять все можливе, щоб ви ніколи не дізналися про тяжку форму захворювання.