Мастит

У клінічній мамології маститом називається запальне ураження молочної залози інфекційного генезу. До розвитку патологічного процесу схильні переважно жінки репродуктивного віку, особливо у післяпологовому періоді. Це захворювання може протікати як у гострій, так і в хронічній формах, супроводжуючись серозними, інфільтраційними та гнійними процесами.
Мастит характеризується вкрай болючими та неприємними симптомами, загальним погіршенням стану пацієнтки. За відсутності своєчасного та адекватного лікування запальний процес обтяжується супутніми ускладненнями.
Попередити тяжкий перебіг хвороби та прогресування до хронічної форми можливо шляхом проведення своєчасної діагностики та лікування, при цьому дуже важливо звертатися до досвідченого та кваліфікованого лікаря.

 

Причини розвитку маститу

Найчастіше істинною причиною розвитку маститу служить інфекційний процес бактеріального генезу. Основним збудником виступає золотистий стафілокок, однак, можливе інфікування стрептококами, ентерококами та іншими патогенами. Також фахівці виділяють сприятливі фактори, серед яких особливо поширеними вважаються:

  • гормональні збої;
  • зниження імунного захисту (поряд з імунодефіцитними станами);
  • випадки лактостазу у жінок, що годують (застійні явища при лактації);
  • супутні патології молочних залоз (мастопатії, наслідки пластичних операцій).

 

Симптоми маститу

Клінічна картина захворювання практично ніколи не викликає сумнівів, досвідчений лікар здатний поставити діагноз вже після огляду грудей та фіксації скарг пацієнтки. Найбільш поширеними та характерними ознаками маститу є:

  • гіперемія молочної залози на фоні запального процесу;
  • збільшення грудей на фоні набряку;
  • ущільнення ураженої області;
  • виражені болі, що посилюються при пальпації та рухах;
  • різке підвищення місцевої та загальної температури;
  • ознаки загальної інтоксикації організму.

Крім того, гострота симптомів залежить від стадії прогресування хвороби. За відсутності своєчасного лікування можливий початок гнійного процесу з гнійно-кров’янистими виділеннями із сосків.

 

Лікування маститу

Важливо розпочинати лікування маститу якомога раніше, щоб мінімізувати неприємні відчуття та ризики виникнення ускладнень. Для цього наші фахівці наголошують на ранній діагностиці, а для максимальної ефективності терапії проводять повний спектр лабораторних та апаратних досліджень.
У клініці “Логус” лікуванням маститів займаються мамологи вищої категорії. Розробляючи програму терапії, ми практикуємо індивідуальний підхід для вирішення проблеми кожної пацієнтки. Однак у більшості випадків медикаментозна терапія базується на застосуванні антибіотиків, жарознижувальних, знеболювальних, вітамінних комплексів та імуномодуляторів. При необхідності жінці призначається дезінтоксикаційна терапія, а також може знадобитися прийом засобів, що пригнічують лактацію.

Записатися на прийом