Дерматит
Дерматит – термін у дерматології, який об’єднує ряд запальних процесів шкіри різного походження. Для всіх патологічних процесів, іменованих дерматитами, існує одна спільна річ – вони мають запальний характер течії.
Залежно від форми захворювання, причини його виникнення та особливості перебігу можуть значно відрізнятися. У більшості випадків дерматити супроводжуються помітними висипаннями на шкірі різної локалізації та рядом інших симптомів.
При їх появі слід якнайшвидше звернутися до дерматолога, щоб розпочати лікування та запобігти розвитку ускладнень.
Причини розвитку дерматиту
Як було зазначено раніше, причини розвитку дерматиту варіюються залежно від конкретного виду захворювання. Однак можна виділити фактори, що є загальними для багатьох форм дерматиту або найпоширенішими:
- алергічні реакції (контакт з алергенами);
- ослаблення імунної системи (зниження загального чи місцевого імунітету);
- тривалий вплив на шкіру хімічних речовин або факторів, що пошкоджують;
- вплив інфекційних збудників (вірусів, бактерій, грибків);
- застосування лікарських засобів.
Симптоми дерматиту
Клінічна картина різних форм дерматиту має свої особливості, через що лікар обов’язково проводить диференціальний аналіз у процесі збору скарг та діагностики. Але найбільш характерними симптомами для більшості видів дерматитів є:
- висипання різної локалізації;
- гіперемія шкіри в області ураження;
- в більшості випадків має місце свербіж;
- можливе відчуття печіння;
- набряклість шкіри в області ураження.
Лікування дерматиту
Дерматологи клініки «Логус»в першу чергу проводять збір скарг пацієнтів, огляд уражених ділянок, а також вивчають анамнез. Після цього проводяться лабораторні та апаратні дослідження, що дозволяють диференціювати різні види дерматиту та розробити оптимальний план лікування.
Як правило, для лікування дерматиту застосовується консервативна терапія з використанням системних препаратів та медикаментів місцевого типу дії. У кожному випадку наші фахівці практикують індивідуальний підхід, завдяки чому досягається максимальна результативність лікування.