Гінекомастія

Гінекомастією називається патологічний процес, який супроводжується збільшенням молочних залоз у чоловіків. В основі цієї патології лежить гіпертрофія грудних залоз, яка може бути як односторонньою, так і двосторонньою. В результаті у чоловіка відзначається збільшення грудей за жіночим типом, що супроводжується неприємними симптомами та очікуваним психологічним дискомфортом.
Найчастіше патологічний процес розвивається в хлопчиків при народженні чи в період статевого дозрівання, згодом гинекомастія проходить самостійно. Але також існують випадки, коли ця патологія виникає у дорослих чоловіків різних вікових груп та потребує лікування.
Більше того, тривалий перебіг гінекомастії за відсутності діагностики та лікування загрожує розвитком злоякісних пухлин грудних залоз.

 

Причини розвитку гінекомастії

У стані норми грудні залози у чоловіків є рудиментарним органом. Поява гінекомастії пояснюється гормональними порушеннями, таким чином, найбільш поширеними причинами та факторами розвитку даної патології вважаються:

  • порушення співвідношення синтезу тестостерону та естрогенів;
  • патології яєчок, надниркових залоз, підшлункової залози;
  • пухлини гіпофіза;
  • прийом препаратів, які здатні впливати на рецептори у тканинах грудних залоз.

Крім того, провокуючими факторами можуть стати дисфункції печінки, серцева та ниркова форми недостатності, травми грудної клітки.

 

Симптоми гінекомастії

Клінічна картина гінекомастії у чоловіків є прозорою та зрозумілою, досвідчений лікар може поставити точний діагноз вже на підставі фізикального огляду. До найбільш характерних симптомів відносяться:

  • видиме збільшення грудей від 2 до 15 см у діаметрі (одностороннє або двостороннє);
  • відчуття тиску, тяжкості, розпирання у грудях;
  • неприємні та больові відчуття;
  • збільшення сосків;
  • потемніння ареоли соска;
  • у деяких випадках навіть можливі білі виділення з сосків.

 

Лікування гінекомастії

Для розробки ефективної тактики лікування фахівці клініки Логус проводять повноцінне обстеження пацієнта, спрямоване на виявлення причин розвитку гінекомастії. Тільки за таких умов вдається максимізувати ефективність консервативної терапії, домогтися відновлення нормальних фізичних даних пацієнта, а також унеможливити ризик рецидиву.
Програми лікування в нашій клініці розробляються для кожного пацієнта індивідуально. Медикаментозна терапія може включати прийом гормональних препаратів, що сприяють зниженню вироблення естрогенів, корекцію способу життя пацієнта. Якщо консервативна терапія не дає результатів, приймається рішення про проведення пластичної операції з частковою резекцією залозистої тканини.

Записатися на прийом