Мастопатія
У клінічній мамології мастопатією називається порушення, для якого характерне патологічне розростання залізистої тканини молочної залози. Патологічний процес супроводжується формуванням вузликів та ущільнень у грудях, а також вираженим больовим синдромом.
Провокується це захворювання переважно гормональними порушеннями та за статистикою зустрічається приблизно у 60% жінок різних вікових груп.
Мастопатія належить до доброякісних новоутворень, яке при своєчасній діагностиці та лікуванні не становить серйозної небезпеки. Однак в умовах відсутності лікування патологія може провокувати розвиток серйозних ускладнень, аж до раку молочної залози.
Для діагностики та подальшої терапії цієї хвороби важливо звернутися до досвідченого лікаря, знайти якого ви можете в клініці «Логус».
Причини розвитку мастопатії
Як вже було сказано, справжньою та основною причиною розвитку мастопатії вважаються гормональні порушення. Але при цьому фахівці виділяють низку факторів, вплив яких підвищує ризик виникнення цієї патології:
- генетична схильність (випадки мастопатії у сім’ї);
- ранній початок менструації;
- вік понад 30 років;
- цукровий діабет;
- різні форми ожиріння;
- пізні пологи чи їх відсутність;
- аборти в анамнезі;
- супутні патології молочних залоз в анамнезі.
Симптоми мастопатії
Мастопатія має кілька стадій розвитку, і клінічна картина в кожному випадку дещо відрізняється. Погіршення симптомів відбувається в міру прогресування захворювання, але до найбільш характерних клінічних ознак в даному випадку відносяться:
- дискомфорт та відчуття розпирання у грудях;
- больовий синдром, що посилюється у міру розвитку патології;
- посилення больових відчуттів при пальпації;
- видиме збільшення молочної залози;
- патологічні виділення із сосків;
- промацування вузликів та ущільнень при пальпації.
Лікування мастопатії
Тактика лікування мастопатії в клініці «Логус» розробляється досвідченими фахівцями індивідуально для кожної пацієнтки. Наші лікарі керуються відомостями, отриманими в результаті лабораторної та апаратної діагностики, огляду та пальпації грудей, вивчення історії хвороби пацієнтки.
Особливості лікування завжди залежать від стадії прогресування захворювання та причини його виникнення. Таким чином, консервативна терапія може включати корекцію харчування та способу життя, прийом гормональних препаратів, вітамінно-мінеральних комплексів, залучення пункційної біопсії.
Наші фахівці роблять все можливе, щоб діагностувати патологічний процес на ранніх стадіях та досягти одужання пацієнтки, застосовуючи методи консервативної терапії.