Лупа

Лупа є однією з найбільш поширених проблем в рамках трихології. Цим терміном характеризується лущення шкіри волосистої частини голови. В основі патологічного процесу лежить лущення епітелію, через що утворюються сухі або жирні лусочки на волоссі.

Етіологічно, лупа не є самостійним захворюванням, як правило, йдеться про різні порушення в організмі або вплив негативних зовнішніх факторів. Лупа доставляє фізичний та емоційний дискомфорт, супроводжується погіршенням зовнішнього вигляду та стану волосся. Щоб упоратися з цією проблемою, необхідно звернутися до досвідченого трихолога, якого ви знайдете у клініці «Логус».

 

Причини виникнення лупи

Як було зазначено, лупа є наслідком будь-яких порушень в роботі організму, та навіть результатом впливу зовнішніх чинників. Причини розвитку цього порушення пов’язані з надмірним поширенням грибка Malassezia Furtur, який є компонентом мікрофлори шкіри голови. Збільшення популяції останнього та поява лупи відбувається під впливом наступних факторів:

  • схильність до стресів;
  • гормональний дисбаланс;
  • помилки у харчуванні;
  • неправильний догляд за волоссям (часті фарбування, використання фена та інше);
  • захворювання шлунково-кишкового тракту тощо.

 

Симптоми лупи

Клінічну картину лупи виявити досить легко, це порушення супроводжується вельми очевидними симптомами, серед яких:

  • свербіж волосистої частини шкіри голови;
  • відлущування дрібних біло-жовтих лусочок, які особливо видно у прикореневій частині волосся;
  • потьмяніння та надмірна ламкість волосся;
  • волосся може стати надмірно сухим або навпаки жирним, блискучим.

 

Лікування лупи

Для повноцінного лікування лупи дуже важливо встановити справжню причину її виникнення, виявити сприятливі фактори. Тому лікарі-трихологи клініки «Логус» проводять повноцінне обстеження пацієнта, а також направляють його на консультації до суміжних фахівців.

Процес лікування завжди індивідуальний, а також має на увазі комплексний підхід. Важливо впливати на першопричину виникнення лупи, водночас дбаючи про шкіру голови та волосся. Для цього застосовуються різні підходи, що включають прийом вітамінів, засобів місцевого типу дії, індивідуальний підбір косметики для догляду за волоссям, фізіопроцедури.

Записатися на прийом