Індивідуальний підхід
до кожного пацієнта

Кератомікоз

Кератомікозом в дерматології називається група захворювань грибкової природи, здатних вражати шкірні покриви на різних ділянках тіла. Загальна особливість патологічних станів цієї групи — вони вражають виключно роговий, тобто поверхневий шар шкіри.

Враховуючи особливості перебігу хвороби, кератомікоз не становить серйозної загрози здоров’ю. Проте патологічний процес супроводжується неприємною симптоматикою та естетичними дефектами, які приносять значний дискомфорт.
З цієї причини лікування хвороби варто розпочинати якомога раніше, звертаючись до кваліфікованого фахівця.

 

Причини розвитку патології

Згідно зі статистичними даними, близько 90% людей є носіями грибка, який провокує розвиток кератомікозу. Однак далеко не в кожного розвивається це захворювання. Отже, існують фактори, що сприяють розвитку кератомікозу, основними з них є:

  • порушення правил особистої гігієни;
  • надлишкове потовиділення;
  • імунодефіцитні стани або тимчасове ослаблення імунітету;
  • патології системи шлунково-кишкового тракту;
  • захворювання ендокринної системи та гормональні збої;
  • тривалий прийом деяких препаратів, наприклад гормональних.

 

Симптоматика

Кератомікози характеризуються різною симптоматикою, що залежить від форми захворювання, локалізації уражених ділянок шкіри, стадії прогресування хвороби. Якщо виділяти найпоширеніші та характерні ознаки патологій цієї групи, вони будуть наступними:

  • висипання на шкірі, здебільшого червоні або рожеві цятки;
  • гіперемія шкірних покровів в області висипань;
  • свербіж різного ступеня інтенсивності.

Залежно від особливостей клінічного випадку, можуть з’являтися виразки, лущення, нагноєння при розчісуванні.

 

Лікування кератомікозу

Для розробки оптимальної тактики лікування кератомікозів фахівці клініки «Логус» проводять повноцінну діагностику, що включає лабораторні та апаратні дослідження. Це дозволяє встановити причину розвитку хвороби, завдяки чому вдається досягти повного одужання пацієнта.

У комплексній терапії кератомікозів, крім усунення провокуючих факторів, застосовуються медикаменти системного та місцевого типу дії, фізіопроцедури. Комплексний підхід та індивідуальна розробка плану лікування дозволяють в найкоротші терміни впоратися з проблемою, повернувши життя пацієнта у нормальне русло.

Записатися на прийом