Доброякісні пухлини молочних залоз

Доброякісними новоутвореннями молочних залоз називається велика група патологічних процесів, що характеризуються появою пухлин, які формуються безпосередньо з тканин грудей. Статистично доброякісні пухлини становлять близько 70% всіх захворювань молочної залози у жінок різних вікових груп.
Доброякісними новоутвореннями молочної залози називаються епітеліальні та змішані пухлини, неоплазії, дисплазії. До найпоширеніших новоутворень у цьому разі відносяться аденоми, ліпоми, мастопатії та інші. При своєчасному лікуванні такі патологічні процеси рідко несуть серйозну загрозу, але деякі з них схильні до малігнізації та можуть провокувати інші ускладнення.
З цієї причини важливо звертатися до лікаря за перших тривожних ознак, довіряючи діагностику та лікування кваліфікованим фахівцям.

 

Причини розвитку доброякісних пухлин молочних залоз

Виникнення доброякісних новоутворень молочних залоз провокується безліччю різних чинників. Однак у клінічній мамології виділяють низку причин розвитку таких патологій, серед яких найбільш поширеними є:

  • гормональні збої;
  • порушення у роботі ендокринної системи;
  • генетична схильність;
  • механічні пошкодження молочних залоз.

 

Симптоми доброякісних пухлин молочних залоз

Клінічна картина доброякісних пухлин молочної залози залежить від особливостей пухлинного процесу та причин його виникнення. Якщо виділяти найпоширеніші симптоми, до них належать:

  • виникнення ущільнення в молочній залозі;
  • збільшення та асиметрія молочних залоз;
  • можливі неприємні, розпираючі, больові відчуття у грудях;
  • гіперемія шкіри в області формування пухлини;
  • збільшення та зменшення пухлини у різні фази менструального циклу;
  • виділення з сосків (у більшості випадків прозорі, білі або мутні).

 

Лікування доброякісних пухлин молочних залоз

Для розробки оптимального плану лікування доброякісних новоутворень молочної залози потрібне проведення повномасштабної діагностики. В клініці «Логус» лікарі виконують повний спектр досліджень, націлених на визначення типу пухлинного процесу, причин виникнення, а також диференціацію пухлини від злоякісного новоутворення.
Тактика лікування розробляється щодо кожної пацієнтки індивідуально, залежно від особливостей клінічного випадку вона може включати гормональну терапію, прийом нестероїдних протизапальних засобів, седативних препаратів, корекцію життя, раціону харчування.
Головна мета наших лікарів – одужання пацієнтки та впевненість у тому, що вашому здоров’ю ніщо не загрожує.

Записатися на прийом