Гіпертрофія молочної залози (макромастія)

Гіпертрофією молочної залози, також відомою як макромастія, називається патологічний стан, який характеризується надмірно великим розміром грудей. Занадто великий об’єм грудей є наслідком надмірного розвитку сполучної та жирової тканин. Як правило, макромастія має двосторонній характер течії, при цьому груди збільшуються пропорційно (але зустрічаються і форми, що супроводжуються асиметрією).
Розвиток макромастії супроводжується збільшенням як об’єму, так і ваги молочних залоз. Це викликає ряд ускладнень та проблем, великі груди заважають жінці, приводять до надмірного навантаження на спину, через що виникають болі в спині, порушення постави та інші проблеми.
Щоб провести корекцію гіпертрофії молочної залози, необхідно звертатися до досвідченого мамолога, знайти якого ви зможете у клініці «Логус».

 

Причини гіпертрофії молочної залози

Найчастіше розвиток гіпертрофії молочних залоз пояснюється генетичною схильністю. Однак у даного патологічного стану є ряд цілком зрозумілих причин та факторів, серед яких:

  • порушення чутливості клітин молочної залози до естрогену;
  • надмірно високий синтез тиреотропного гормону;
  • порушення вироблення статевих гормонів;
  • надмірне підвищення маси тіла, ожиріння;
  • прийом оральних контрацептивів тощо.

 

Симптоми макромастії

Клінічна картина при гіпертрофії молочних залоз завжди одноманітна, проте симптоми досить характерні (ступінь їх тяжкості пропорційна розміру грудей та статурі жінки). До найбільш поширених клінічних ознак належать:

  • макромастія помітна візуально за великим бюстом;
  • біль у спині, викликані надмірними навантаженнями;
  • порушення постави, оскільки більшість жінок з макромастією сутуляться;
  • опущення молочних залоз, зміщення сосків донизу;
  • поява розтяжок на шкірі грудей.

 

Лікування макромастії

Тактика лікування гіпертрофії молочних залоз залежить переважно від того, у якому віці пацієнтка звертається до мамолога. Якщо проблема була помічена на етапі зростання грудей у ​​молодому віці, можлива медикаментозна корекція процесів збільшення грудних залоз. Для цього необхідно встановити та усунути причину розвитку гіпертрофії за допомогою проведення діагностики.
Але в більшості випадків з проблемою надміру великих грудей жінка звертається до мамолога вже після того, як етап формування молочних залоз залишився далеко позаду. У цьому разі єдиним варіантом вирішення проблеми залишається хірургічна корекція, часткова резекція молочної залози з одночасної пластикою.

Записатися на прийом