Кольпокорекція

Лікування нетримання сечі і опущення (випадіння) матки

«Розлади сечовипускання не вбивають. Вони просто крадуть життя. »
Джон Браун, лікар.

Принцип лікування:
полягає в застосуванні індивідуально підібраних спеціальних урогінекологічних песаріїв, які вводяться в піхву для підтримки в правильному положенні органів малого тазу.

Очікуваний ефект:
зникнення симптомів, пов’язаних зі стресовим нетриманням сечі і опущеними (випаданням) матки, повернення в колишній темп життя.

Протипоказання:
онкогінекологічні захворювання.

Можливі побічні ефекти:
при тривалому безперервному використанні пессарія можлива поява вагінальних виділень, відчуття дискомфорту – ці симптоми носять тимчасовий характер і піддаються корекції.

Сучасні песарії є медичні вироби різних розмірів і типів. Вони виготовлені зі спеціального еластичного і гіпоалергенного силікону і призначені для тривалого використання. Залежно від анатомічних особливостей пацієнтки і ступеня тяжкості пролапсу лікар підбирає потрібний розмір і тип пессарія і навчає використовувати його в домашніх умовах.
Урогінекологічне песарії – це безпечна альтернатива хірургічному лікуванню при стресовому нетриманні сечі і опущенні (випаданні) органів малого тазу.


Профілактика опущення органів малого таза і нетримання сечі

У повсякденному житті м’язи тазового дна практично не задіяні, і тому з часом або під впливом негативно впливають факторів, вони можуть втратити свою еластичність і стати слабкими. Погіршення еластичності і ослаблення м’язів тазового дна призводить до того, що м’язи перестають справлятися з основною своєю функцією – підтримкою внутрішніх органів, що призводить до нетримання сечі, газів, а також погіршення сексуального життя.

Принцип лікування:
полягає в тренуванні м’язів малого тазу за допомогою спеціальних вагінальних конусів. При введенні конуса в піхву відбувається рефлекторне скорочення м’язів тазу.

Очікуваний ефект:

  • зміцнення м’язів тазового дну;
  • поліпшення кровопостачання і трофіки органів малого тазу;
  • розвиток чутливості інтимних зон.

Протипоказання:

  • використання під час вагітності і протягом 8 тижнів після пологів;
  • використання під час менструації;
  • використання при вагінальних інфекціях і інфекціях сечовивідних шляхів.

Побічні ефекти:
при застосуванні вагінальних конусів побічні дії не виявлено.

Для оцінки стану м’язів тазового дна пропонуємо пройти Кегель-тест, який полягає в здатності жінки в положенні стоячи утримувати вагінальний конус певної ваги.